0

Mürgised fraasid, mida nartsissistid tihtipeale kasutavad

Nartsissismi uuriv psühholoog dr Ramani Durvasula on avastanud, et nartsissisti peamine eesmärk suhetes on tekitada ebakindlust teiste kontrollimise ja manipuleerimisega.

Siin on fraasid, mida nartsissid tihti kasutavad:

  • «Ma ei taha küll endast rääkida, aga…» Nartsissistid armastavad iseendast rääkida, isegi siis kui nad teavad, et ei peaks vestluses domineerima.
  • «Mul on kahju, et sa nii tunned.» Selle fraasiga annavad nad mõista, et teie tunded on ainult teie probleem ja nemad ei pea oma käitumise eest vastutama. Neil on raske oma süüd tunnistada, seega on lihtsam teemast kõrvale kalduda
  • «Miks sa mulle seda teed?» Nartsissistidel on hämmastav võime muuta end kurjategijast süütuks ohvriks. Kui näiteks jääte haigeks ja teie kaaslane süüdistab teid, sest seetõttu jäi teil perekonnasündmusele minemata, siis on see punane lipp. Mõistev kaaslane on teile toeks, mitte ei süüdista.
  • «Ma olen hõivatud inimene, mul pole selleks aega.» Nartsissisti iseloomulikud tunnused on õigused, empaatiavõime puudumine ja suutmatus säilitada vastastikuseid suhteid. Nad mitte ainult ei suuda mõista teise inimese vajadusi, vaid on ka nende suhtes põlglikud.
  • «Loodan, et sa tead, kellega praegu tüli norid.» Teisisõnu tähendab see: «Kui sa minu poolt ei ole või midagi valesti teed, siis teen ma su elu põrguks.» See on nartsissisti taktika tekitada teistes hirmutunnet ja illusiooni, et nad on teist üle.
  • «See pole aus!» Nartsissistid usuvad, et nende jaoks peaksid olema ühed reeglid ja kõigile teistele eraldi reeglid. Kui neid võrdsustatakse teistega, tuletab see meelde, et nad ei ole erilised.

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga