0

Viis asja, mida ei tasu iial nartsissistilt oodata

Nartsissistid on ühed enesekesksemad inimesed maailmas. Kui su elutee on sind mõne sellisega kokku viinud, siis on hea, kui sa oskad üht-teist nendega suheldes tähele panna ja vältida, et mitte lasta neil end energiast tühjaks imeda ja endaga manipuleerida.

Higher Perspective tuletab meelde, et mürgise inimesega kohtudes on alati võimalus neile ei öelda ning mitte manipuleerimisega kaasa minna. Siin on viis asja, mida ei tasuks iial nartsissistilt oodata.

  • Tänulikkus. Nartsissist püüab igal võimalusel loorbereid lõigata ning väldib kiituse jagamist teistele. Selle asemel on nad käbedad kritiseerima ning märkima, millised olid sinu tehtud vead. Kui sa märkad, et mõni inimene teadlikult väldib iga sinu edusammu kiitmist, siis võib-olla on sul tegemist just nartsissistiga.
  • Vabandamine, kahetsus. Nartsissistil on raske oma vigade eest vastutust võtta ning vabandada. Nende maailmas lihtsalt ongi nii, et kõik teised on süüdi ja nemad ei ole iialgi midagi valesti teinud. Kui nad isegi vabandavad, on see õpitud käitumine ja fake, nad tõepoolest ei tunne kahestust.
  • Tähelepanu. Nartsissist ei viitsi tähelepanu pöörata inimestele, kellest nad ei hooli – aga nad ei hooligi peaaegu mitte kellestki. Kui ta pöörab sulle tähelepanu, on see vaid selleks, et saada sinult midagi, sa täidad tema jaoks funktsiooni ja oled ressurss ehk supply.
  • Tasuta lõunad. Öeldakse, et tasuta lõunaid pole olemas, kuid nartsissistide puhul ei tasu altruismi iial oodata. Nad ei tee kunagi midagi, ilma et ootaks mingisugust vastuteenet.
  • Kaastunne/empaatia. Kui sa just ei paku talle midagi, mis on talle kasulik, ei pööra ta sulle mingit tähelepanu ega isegi teeskle, et mõistab sind. Iga nartsissist nimelt arvab, et ta ongi sündinud teistest paremana ning on rohkem väärt kui teised inimesed.

Allikas: postimees.ee

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga