0

Oska vägivaldset partnerit ära tunda

Mõtle, kas sinu praegustes või eelmistes suhetes on olnud partneri vägivaldusele viitavaid tunnusjooni. Sageli pimestab armastus nii südame kui ka silmad.

Vägivaldset suhet kogenud inimesed ütlevad kui ühest suust, et juba suhte alguses on olnud näha teatud ohumärgid, mida nad õigel ajal pole osanud ära tunda. See on teadmine, mida peaksid jagama emad-isad tütardele, õed-vennad õdedele ning sõbrad omavahel. Sest just kõige lähemate inimeste abil on võimalik ka vägivaldne lähisuhe lõpetada.

Vahel on aga just lähedased ka need, kes soovitavad vägivalla all kannataval inimesel suhet hoida. Miks? Sest sageli ei suudeta uskuda, et väljaspool kodu nii normaalsena tunduv inimene võib koduseinte vahel olla tõeline terrorist.

Vägivallatsejat iseloomustavad jooned

 • Kontrolli- ja võimuvajadus
 • Isekus ja enesekesksus
 • Üleolekutunne, lugupidamatus partneri suhtes
 • Omanditunne, armastuse ja vägivalla segiajamine
 • Armukadedus
 • Manipuleerimine
 • Kahepalgelisus, avalikkuse ees hea mehe või isa etendamine
 • Eitamine, vägivalla pisendamine, ohvri süüdistamine
 • Valelikkus. Kui partner valetab korduvalt sulle olulistel teemadel, võib see olla ohumärk ja psühholoogilise vägivalla tunnusjoon. Valede abil kontrollib partner sinu infovälja ja
  kujundab su arvamust, luues ebaausaid illusioone. Süsteemne valetamine näitab lugupidamatust.

Vägivaldsed partnerid suhte jooksul paremaks ei muutu.

Paljudel naistel on usk oma armastuse kõikemuutvasse jõusse. Armastus on küll võimas, kuid sama võimas on vägivallatseja vajadus kontrolli ja võimu järele.
Selle nimel on ta valmis isegi tapma. Kaalu suhte lõpetamist kohe, kui tajud oma partneris vägivaldust. Ei ole mõtet kooselu jätkata ka laste pärast, kuna vägivaldses
suhtes saavad kõrvalseisjatena ka lapsed sügavaid hingelisi traumasid.

Vägivaldne partner tekitab sinus emotsionaalse sõltuvuse. Ta võib kiita sind taevani või öelda, et ei saa ilma sinuta elada. Kuid kohe, kui tema kontrolli alt eemaldud, hakkab ta
käituma ebameeldivalt, manipuleerivalt ja pealetükkivalt, kasutades ka ähvardusi.

Liigne kirglikkus suhte alguses võib olla ohumärk, mis viitab partneri kontrollivajadusele.

Vägivaldne partner hävitab su enesekindluse, solvab ja alandab sind või tekitab tunde, et sa pole väärt paremat kohtlemist. Sellega taotleb vägivaldne partner sageli
ka tugevamate sõltuvusahelate teket. Enesekindlusega koos võib ta hävitada ka su suhteid sõprade, kolleegide ja lähedastega.

Hirmutav ja vägivaldne käitumine vahelduvad. Vägivaldse partneri käitumine pole alati ebameeldiv. Pärast suuri konflikte muutub vägivaldne partner taas meeldivaks, palub andestust ja lubab muutusi. See võib tekitada sinus lootuse, et teie suhe saab korda. Kahjuks aga kordub vägivaldne käitumine mõne aja pärast uuesti. Ning järgneb ka uus vabanduste voor koos meeldiva käitumise ja kingitustega..

Vägivald aina süveneb. Seega pole mõtet loota suhte paranemisele, vaid pigem kaaluda võimalikult varakult suhtest vabanemist, mõeldes, kuidas saavutada majanduslik ja emotsionaalne sõltumatus.

Vägivaldne partner, kes on juba näidanud oma tõelist olemust, ei hoia end ka edaspidistes tülides tagasi.

Pöördu tugitelefonile 1492 enne, kui ähvardustest saavad teod. Enne, kui peksmisest saab mõrv.

Ta paneb sind tundma vastutavana oma tegude eest. Kui sul tekib tunne, et oled suhte allakäigus süüdi, kuna pole olnud piisavalt hea, tähelepanelik või püüdlik, on see üsna tõenäoliselt vägivaldse partneri poolt oskuslikult ehitatud manipulatsioon.

Allikas: enut.ee

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga