0

Nartsissist ja Flying Monkeys ehk sabarakud

Päris keeruline on seda tõlkida eesti keelde, on need sabarakud, pugejad, satelliidid või muud, igatahes on nad nartsissistile ühes mõttes ressursid, teises mõttes manipulatsioonivahendid, kes nartsissisti käitumist kaitsevad ja pooldavad. Ja aitavad tal enda mainet üleval hoida ja eesmärki saavutada. Nad pakuvad talle temale vajalikku ressurssi, toetust. Nende kohta on psühholoogias ka kasutatud sõnu: talupojad, jüngrid, järgijad.

Nad usuvad pimesi nartsissisti jutte ja lugusid ja nagu öeldud, pakuvad neile vajalikku toetust, aga rõhutan sõna pimesi. Nartsissist või psühhopaat on ajapikku neile “tõestanud”, et ta on äärmiselt tore ja äge inimene, aga tegelikult ta manupuleerib nende inimestega. Hiljem võib ohver neile sabarakkudele rääkida, et tegemist on nartsissistiga või vägivallatsejaga, kuid nad on kahjuks alati nartsissisti poolel ja toetavad ja usuvad teda. Isegi siis, kui neile tõendid saata. Nad on justkui ära pimestatud. Pimedad jälgijad.

Tihti on nad empaadid või ise kunagi vägivalla all kannatanud inimesed, seda uskumatum see muidugi tundub, aga nii lihtsalt on. Nartsissistid ja psühhopaadid oskavad selliseid sabarakke endale tekitada, et läbi selle manipuleerida oma ohvrit ja näidata oma uuele ohvrile, et temal on õigus. Ohver on halb! Hoopis tema on ohver! Ta on super inimene keda kõik vääriti mõistavad jpm.

Kuna nartsissist vajab neid nagu õhku, siis see muster on päris loogiline. Ta teeb mida iganes, et hoida enda ümber neid sabarakke, kellest toituda ja ressurssi saada ja keda vajadusel ära kasutada.

Paarisuhtes olev nartsissist kasutab ära ka oma partnerit täpselt samamoodi. Inimesed on nartsissistile nagu esemed, kes kuuluvad talle ja tal on neile täielik võim ja õigus.

Selle eseme mõtetel, tunnetel ja soovidel pole tähtsust. Need pigem segavad teda. Mida vähem tahad, seda “rohkem” saad.

Nartsissisti partnerina ei ole sul võimalik hingeliselt kasvada ega muutuda, sest ta halvab kõik sinu tegevused ja mõtted. Tema silmis pead pühenduma vaid temale ja teenindama TEDA. Tema vajadusi. Ja vastuvaidlematult tegema seda mida tema tahab.

Nartsissist vajab oma ellu pidevat adrenaliini, põnevust, uudsust. Ta ei seedi keskpärasust, seetõttu soovib ta tutvuda nö tegijate inimestega, kellest ta saab kasu ja tunneb end selle läbi võimukamana ja tähtsamana.

Ta klassifitseerib koheselt inimesed nö luuseriteks või tegijateks. Inimesteks, kellega tutvumine sobib talle või mitte, kellest kasu saab või mitte. Kui keegi näeb teda läbi või solvab teda, siis see inimene automaatselt kvalifitseerub tema silmis ebasobivaks. Ja ta hülgab selle inimese.

Flying Monkiede ehk sabarakkude ärakasutamine.

Tihti nartsissist peale lahkuminekut otsib endale Flying Monkeyd ehk sabarakud, kes teda toetavad ja siiralt arvavad, et nartsissist on või oli nii hea,  tema eks oli paha ja kohtles hoopis teda halvasti. Nartsissist soovib teatavat käitumist, kaastunnet ja toetust.  Mõte on selles, et kui ta leiab uue ressursi, siis need sabarakud saavad vajadusel tõestada, et nartsissist on väga tore ja hea inimene. Sellise taktika abil on kergem oma uus ohver konksu otsa saada.

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga