0

Mis on füüsiline vägivald?

Füüsiline vägivald on tahtlik füüsilise jõu kasutamine vastu teise isiku tahtmist põhjustades teisele inimesele vigastusi, füüsilist valu või isegi surma. Füüsiline vägivald on kõige kergemini tuvastatav vägivalla liik, kuna ohvril on tavaliselt nähtavad füüsilised kahjustused.

Füüsiline vägivald üldjuhul järgneb psühholoogilisele/vaimsele vägivallale. Vägivallatseja ei soovi kontrollida enda negatiivseid emotsioone ning kasutab teise suhtes füüsilist vägivalda. Naisel võib olla (tõsiseid) vigastusi, ta on hirmunud ja endassetõmbunud ning süüdistab toimunus ka ennast.

Pärast jõhkrat vägivallaakti kogeb mees pingelangust, näitab välja süümepiinasid ja häbi enda käitumise pärast. Ta palub naise käest andeks, püüab olla võimalikult lahke ja armastusväärne. Ta kingib naisele lilli, lubab naisele end muuta ning mitte kunagi enam vägivalda kasutada.

Pinge ohvri ja toimepanija vahel langeb. Mees ja naine võivad sellel etapil kogeda isegi “uut” armastust ning lootust, et suhe paraneb. Positiivsetel hetkedel võivad nii teo toimepanija kui ka ohver eitada või õigustada juhtumit või vähendada selle tagajärgi. Vägivallatseja on oma eesmärgi saavutanud. Naine andestab ja usub, et mees muudab oma käitumist ja vägivald lõpeb.

See sisaldab järgmisi tegevusi:

· Tõukamine
· Kriimustamine
· Kinni haaramine, raputamine
· Mingi esemega viskamine
· Löömine käe, jala või mingi esemega
· Peksmine, sh mingi esemega peksmine
· Juustest tirimine
· Kägistamine, lämmatamine
· Hammustamine
· Mürgitamine
· Põletamine
· Kinnihoidmine; kinnisidumine
· Külm- või tulirelva kasutamine
· Ohvri lemmiklooma julm kohtlemine, isegi tapmine
· Jne

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga