0

Miks ta alahindab sind ehk vähendab sinu väärtust inimesena?

Põhjuseid on mitu, miks ta nii käitub. Peamine põhjus on see, et ta on seesmisena, isiksusena nii tühi. Ta ei ole ilma sinuta mitte keegi.  Tal on vaja kedagi, kasvõi oma fantaasiates, kes täidaks tema tühja kohta.

Kõigepealt algab lovebombing ehk armupommitamise faas, siis ta hindab sind uuesti, süüdistab, alistab, projitseerib, seejärel tuleb vaimne ja võimalik et ka füüsiline vägivald, manipuleerimine, lisaks valetamine, petmine, uute ressursside/suppliede otsimine.

See kõik viib sind  faasi nimega maha jätmine. Devaluation. Ära viskamine. See muster toimib samamoodi, vägivallatsükkel.

Seda sellepärast, et nartsissist vajab supplied/ressurssi. Ta kasutab oma kontakte ja inimesi, ka oma ekse enda hüvanguks. Ta soovib neilt saada midagi, enamasti kontroll. Ressurssi või siis lihtsalt toetust, kui halb elu tal on. Tundeid tal ju pole!

Miks siis nartsissist sind “maha jätab”:

  • Sa ei paku talle enam pinget ehk loe: sa ei anna talle temale vajalikku ressurssi, on see raha, seks, sotsiaalne staatus või muu
  • Sa ei ole enam tema suhtes pime ja naiivne tema valede ja manipulatsioonide osas, sa ei lase endaga manipuleerida, ei usalda teda ega usu tema juttudesse. Sa vaidled talle vastu. Teda riivab see.
  • Ta kardab sind kaotada, tal on soov/obsesssioon, et tema jätab sinu maha mitte vastupidi, kuna tal on haavatav ego ja enesehinnang, siis ta solvub väga sügavalt, kui teda kritiseeritakse või pannakse vastutama oma tegude eest. Või ta jäetakse maha, see käib ego pihta ju.
  • Ta on sinust lihtsalt tüdinenud. Ta soovib harrastada lühemaajalisi suhteid, uusi vallutusi, oluline pole kvaliteet vaid number, igasugused (naiste) huvid tema suunas pakuvad talle vaheldust ja toidavad tema egoismi. Pakuvad adrenaliini, jahi eesmärk eriti. Mu enda kogemusest, ma avastasin umbes 6-7 kontot nartsissistiga abielus olles. Ja peale esimest korda vahelejäämist ta isegi ei vaevunud kahetsema oma petmisi.
  • Teiste arvamus tema suhtest sinuga, eriti ta pereliikmete oma, sest ta on ehitanud fassaadi mida ta püüab väljapoole näidata.
  • Sa haigestud või tekib terviseprobleem, jääd töötuks või juhtub muu olukord, kus ta ei oma kontrolli ja peab äkki vastutuse võtma.
  • Kõik suhted käivad tal sarnase mustri järgi, st seda, et ta on kindel selles, et peale suhte lõpetamist suudab ta su tagasi imeda ehk hoovering. Tõepoolest kõik käib läbi mustri, sa võid arvata, et ta on su rahule jätnud, aga ta uuesti ja uuesti imbub su ellu tagasi, et sind kontrollida. Või sinult midagi tahta. Ressurssi nimelt.

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga