0

Miks sa “süüdi oled” ehk sina oled alati vihastamise põhjus

Nartsissisti inimsuhted on sõltuvus- premeerimissuhted ja nad kestavad täpselt nii kaua kuni partner/ohver nartsissistile ressurssi pakub (supply). Ta premeerib sind, kuid ei pruugi, kui käitud nii nagu TEMA eeldab.

Tema kodune suhteelu on kui näitemäng, kus ta on peategelane, kes määrab ära, kuidas pereliikmetest keegi käituma peab. Selles mängus õhkub negatiivsust, tülisid, süüdistamist, ebakindlust, meeleheidet ja (vaimset) vägivalda. Ta paneb sind justkui munakoortel kõndima.

Nartsissistil on lausa obsessiivne vajadus omada kontrolli.

Kõik oma negatiivsed tunded ta projitseerib sinule. Oletamegi, et tal oli halb-ebaõnnesunud tööpäev või suhtlus kellegagi. Tema päev oli halb.  Ta vaatab sind ja näeb  sinus kõige põhjust. See võib tähendada seda, et ta tuleb koju ja on pahas tujus ning valab kogu oma frustratsiooni sinu peale välja. Ja ta tekitab sinus tunde, et sina tegid midagi valesti ja tõid temas esile selle halva, vägivalla, tavaliselt mentaalse, mille iganes, aga igatahes selle halva. Sina rikkusid ta päeva! Sina ärritad teda, käid närvidele. Segad teda (oma eksistentsiga), ei lase olla.

Ta on pika vihaga, ta ei unusta situatsioone ega muud, mis on temaga seotud. Teda häirivad olukorrad, kus ta tunneb, et tema soovidega ja tahtmistega ei arvestatud. Ta käitub sellistes olukordades nagu ära hellitatud laps, kes jonnib. Kujuta ette umbes 3-aastast last, kes keset poe põrandat pikali viskab, sest talle ei ostetud, ta ei saanud kommi. Võimalik, et ta on ka kättemaksuhimuline. Ta ei saa rahu enne, kui tunneb, et on sind karistanud. Sa pead tegema täpselt nii nagu mina sulle ütlen. Muidu on sel tagajärjed.

Tema armusuhted/suhteelu on täis süüdistamist. On süüdlased ja on süütud. Kuid muster on alati sama: palav armastus muutub ühtäkki vihameelseks suhtumiseks, paarisuhe ja kodu muutub sõjatandriks, kus ta elab end välja. Tekib tsükkel – armastus versus viha. Vägivallamuster, vägivallaring. Kõik mis on positiivne, tuleb sul oma käitumisega “välja teenida”.

Ta kasutab gaslighting ehk gaasikeeramise tehnikat, mille abil ta paneb sind tundma, et sa ei taju reaalsust ja oled hull. Sa käid nn tema manipuleerimise ajendil justkui munakoortel, oled segaduses ja ebakindel.

Ta paneb sind tundma end süüdi ja vastutama enda ebafunktsioneerivas suhtes. Mürgises suhtes. Tema silmis oled alati süüdi ja viga on sinus…

 

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga