0

Miks No Contact ehk nullkontakt on äärmiselt oluline

Nullkontakt, nullsuhtlus ehk No Contact on ainus tervendamismeetod, mis aitab nartsissistist/psühhopaadist üle saada.

See tähendab seda, et kui oled otsustanud suhte lõpetada, kõnnid minema ja edaspidi ongi: Nullkontakt. No contact. Punkt.

Nullkontakt tähendab, et sa blokeerid – tema sotsiaalmeediakontod, e-mailid, telefoninumbri, vahetad vajadusel kasvõi ukseluku. Ja sa ei suhtle temaga. Kõik! Null kontakti! Sa blokeerid igasuguse kontaktivõimaluse sinuga! Sa saad aega, et tegeleda iseendaga ja ehitada end uuesti üles.

Nullkontakt aitab sul elus edasi liikuda ja vabaneda halvast mustrist. Nullkontakt aitab sul mentaalselt eemalduda ja näha asju kõrvalt. Nullkontakt aitab sul lasta temast lahti. Nullkontakt aitab sul näha olukorda realistlikult. Sa saad aega, et tegeleda iseendaga ja ehitada end uuesti üles.

Nullkontaktis olles saad keskenduda iseendale ja traumaatilisest suhtest paranemisele – olles minevikus ja suheldes oma eksiga su aju paratamatult tegeleb mälestustega ja sa oled oma eksiga mentaalses kontaktis. Aga sul on vaja oma aju ümber programmeerida. Saada vabaks (trauma)sidemest ja võimalikust sõltuvusest. Su aju saab puhata ja saad olla eemal sellest mürgisest suhtest ja inimesest, kes on sulle haiget teinud.

Olemata kontaktis, ei saa nartsissist sinuga manipuleerida ega sind mõjutada. Olemata kontaktis ei saa mängida ta sinu tunnetega.

Kahjuks keskmiselt laseb iga nartsissisti ohver nartsissistil naasta enda juurde ca 7 korda. Iga kord, kui ta tagasi tuleb, lased sa oma lati madalamale, vägivalla tsükkel lüheneb, vägivallaratas keerleb aina kiiremini. Seega pea meeles, ta kontakteerub sinuga ainult sellepärast, et saada sinult ressurssi, ta ei igatse sind, rääkmata sellest, et ta armastaks sind.

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga