0

Miks nartsissist sind maha jätab?

Põhjuseid selleks on mitmeid, miks ta nii käitub.

Kõigepealt on lovebombing ehk armupommitamise faas, siis ta “hindab sind uuesti”, peale seda ta süüdistab sind, gaslighting faas ehk hämamine, ta projitseerib, võimutseb nii psüühiliselt, võimalik ka, et füüsiliselt, valetab, petab, otsib uusi ressursse jne.

Miks ta siis lõpuks su maha jätab? Kõige olulisem -ta ei saa sinust enam mitte mingit kasu, st sa ei paku talle ressurssi (raha, seks, sotsiaalne staatus, imetlus vms) Sa ei lase end enam manipuleerida.

Ta tunneb, et sa pole enam pimestatud temast, sa näed ta mängu läbi, sa ei allu ta provokatsioonidele, sa pole manipuleeritav, see häirib teda väga.

Tema õigus on maha jätta sind, mitte vastupidi, mis tähendab, et kui ta tunneb ja eeldab, et sa võiksid ta peagi maha jätta, siis ta tegutseb ennetavalt. Ta ei aktsepteeri mõtet, et teda jäeti maha.

Tal saab sinust küllalt, tal hakkab sinuga igav, eriti kui ta ei saa oma haigeid mänge enam sinuga mängida. Ta ei soovi tegelikult püsivat suhet ja hakkab otsima lühiaegsemaid, pinnapealsemaid suhteid.

Sinuga juhtus midagi – näiteks jäid haigeks, töötuks vms, mis paneks teda vastutama. Ta ei soovi vastutada.

Tea, et nartsissist hülgab su ainult siis, kui tal on olemas uued supplied/ressursid. Tavaliselt neid peaks olema mitmeid, monogaamsust temaga ei tasu lootagi.

Pea meeles, ta hülgab või jätab maha su siis, kui ta tunneb, et sa ei anna talle ressurssi, tema nartsissistlikku toitu. Sa oled nagu tühjaks saanud patarei, mis visatakse minema ja hangitakse uus patarei.

Aga ole ka valmis, et ta üritab sind peale lahku minekut tagasi tõmmata (hoovering), sest ta vajab ressurssi, aga ta teeb seda vaid siis, kui ta on kindel, et sa pakud talle seda mida ta vajab.

Nartsissistil on haige vajadus omada kõiki oma ekspartnereid ja kontrollida neid. Ta soovib sisimas, et ta eksid kõik teenivad teda ja ta omab nende üle kontrolli. Näiteks laenavad talle raha, toetavad teda muul moel.

Tal võib ka nautida pikaajalist kiusamist ekspartneri osas. Laimamine, ahistamine jms. See pakub talle lõbu ja adrenaliini. Seda pigem juhul, kui tal pole uut vallutust.

Nad lõpetavad oma manipuleerimised ja mängud siis, kui ohver ei reageeri. Nullkontakt. Kui ta saab aru, et toimub nullkontakt, siis ta annab mingil hetkel alla ja otsib kiiresti endale uue ohvri.

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga