0

Kuus märki, et sa vaidled nartsissisti/psühhopaadiga

Paljud eksperdid kirjeldavad nartsissiste/psühhopaate kui kameeleone, kes suudavad igasse seltskonda sujuvalt sisse sulanduda. Nende jaoks pole mingi probleem end eesmärgi saavutamise nimel “muuta”.

Manipuleerimiseks kasutatakse erinevaid vahendeid: seksi, raha, tähelepanu ja muud sellist.

Nad teavad väga hästi, kuidas kedagi end armastatuna tundma panna ja just seetõttu jääb neist reeglina süütute, armastusväärsete, meeldivate ja lõbusate inimeste mulje. Vähemalt alguses.

Tihtipeale uurivad nad suhtlemise alguses üksikasjalikult välja mis sulle meeldib, millised on sinu manipuleeritavad punktid ja nad kasutavad seda sinu vastu ära.

Neil on tumedam pool, mis kerkib esile, kui neil hakkab igav või kui nad end ohustatult tunnevad – just siis näitavad psühhopaadid/nartsissistid teistele, millised nad tegelikult on.

Siin on kuus märki, mis näitavad, et inimene, kellega sa vaidled, on tegelikult nartsissist/psühhopaat. Kui sa tõesti oled ühe sellisega vaidlusesse sattunud, siis on aeg alla anda ja jooksu pista! Nendega pole mõtet vaielda, raiskad vaid enda energiat.

1. Nad valetavad ning ei pea lubadustest kinni. Keegi pole ideaalne ning kõik inimesed võtavad mõnikord vastu otsuseid, mida hiljem kahetsema hakkavad. Nartsissistid/psühhopaadid suudavad alati vabandusi leida ja nad ei pea oma lubadustest peaaegu mitte kunagi kinni. Nad räägivad üht, aga käituvad täpselt vastupidi. Nende pidevad valed valmistavad ümbritsevatele inimestele tihti pettumust.

2. Nad käituvad üleolevalt. Nartsissistid/psühhopaadid teevad pidevalt teisi lolliks, et ise seeläbi nendest üle olla. Nad võivad suuta vaidluste ajal täiesti rahulikuks jääda. Tunned, nagu sind mõnitatakse, samal ajal testib ta sinu piire – jälgib sinu reaktsioone ja ajab su lõppkokkuvõttes täiesti endast välja. Sellistes olukordades emotsionaalseks muutumine on täiesti normaalne. Aga tema hakkab sulle selgitama, et asi on sinus – sina oled ebastabiilne ja peaksid maha rahunema.

3. Nad on silmakirjalikud. Kui vaidlus hakkab lõpule lähenema, hakkab nartsissist/psühhopaat oma käitumises kõiki teisi süüdistama. Nad teavad, et oled nende nõrkade omadustega väga hästi kursis ning reageerid tema manipuleerimisele. See on emotsionaalne trikk – lahkud vaidlusest tundes, nagu sa oleksidki see, kelles probleem on. Sind on aetud segadusse, see on gaslighting ehk hämamine.

4. Mitu isiksust. Kui nartsissisti/psühhopaadiga vaidlusesse satud, näed, et tal on üsna mitu isiksust. Kui sa maha rahuned ja vaidlus läbi saab, hakkab ta sinu ees vabandama ja sulle komplimente tegema, aga ei pruugi. Siiski kui ta teeb seda ja sa sellele positiivselt ei reageeri, hakkab ta sind solvama. Just sel hetkel näed kõiki tema isiksusi.

5. Ohvri mentaliteet. Kui nartsissist/psühhopaat tunneb, et hakkab vaidluses alla jääma, viib ta teema mineviku halbade kogemuste peale – kuidas teda koolis kiusati, kui õel ülemus tal oli või hakkab ta hoopiski oma hullust eksist rääkima. Sul hakkab temast kahju. Kui ta märkab, et oled sööda alla neelanud, hakkab ta olukorda kohe enda huvides ära kasutama. Nartsissistid/psühhopaadid väidavad tihti, et neid ahistatakse, aga tegelikult on hoopis nemad ahistajad.

6. Tunned pidevalt vajadust talle omi emotsioone selgitada. Mis on hoolivus ja empaatia? Tundub, nagu tal poleks aimugi! Nartsissistidel/psühhopaaditidel on empaatiavõime lapse tasemel.

Nartsissistid/psühhopaadid on mürgised inimesed, kes lihtsalt provotseerivad sind mõttetult vaidlema. See muutub sinu jaoks üsna kiiresti väga kurnavaks. Vaidluse lõpetamiseks on vaid üks võimalus – lõika ta oma elust välja!

Allikas: buduaar.ee

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga