0

Armupommitamine ehk lovebombing

Nartsissistid on meistrid armupommitamises/lovebombing. Armupommitamine on nartsissistlikus suhtes esimene suhtefaas.

Nartsissistil on väga pinnapealsed emotsioonid ja sidemed teiste inimestega.

Üks põhjuseid, miks nartsissist võib tunduda sulle ligitõmbav, on see, kui kiiresti ta ütleb sulle “Ma armastan sind” või soovib sinuga suhtesse astuda või sind seksuaalselt endast sõltuma panna. See lause ei pruugi ka olla, et ma armastan sind, aga igal juhul ta paneb sind enda struktuuri ja ressursside maailma paika, et mis tüüpi suhe mul nüüd sinuga ikkagi on ja peamine, mida sa talle võiksid pakkuda, sinu potentsiaal.

Inimesed on tema jaoks ressursid, supplied, piltlikult öeldes nagu nukud, kellega aeg ajalt vastavalt oma tujule ja meeleolule mängitakse ja tüdimuse korral kuskile riiulisse vahepeal ootele pannakse. Niikaua kuni käib mäng teiste nukkudega. Tea, et sa pole kunagi ainuke!

Sa võid olla tema põhiline ressurss, main supply, kellega ta on näiteks kooselus/abielus, aga ka siis ei pruugi sa olla ainuke. Ilmselt polegi. Sinu najal ta justkui laadib end, et saada energiat tegeleda uute ressurssidain supplyega/suppliedega.

On tüüpiline, et sa kuuled juba mõni nädal pärast teie esimest kohtumist, kui mitte varem, et sa oled tema elu armastus, hingesugulane, et ta tahab sinuga alatiseks kokku jääda ja et ta soovib sinuga koos elada/abielluda. Isegi kui ta seda kohe ei räägi, annab ta sulle igati mõista, et just SINA oled tema jaoks see üks ja see õige. Täiuslik. Ta idealiseerib sind, et hiljem sinus “pettuda” ja sulle seda “pettumist” sulle nina peale visata.

Minu eks-nartsissisti puhul algas lovebombing ehk armupommitamise faas kohe, ei läinud vist paari tundigi kui ta kirjutas mulle, kuidas me oleme astroloogilises mõistes kokku liidetud, karmaliselt kokku määratud, kuidas tema on minu järgmine suhe jne. Ma ise tol ajal polnud väga suhetest huvitatudki, aga algas ajupesu/armupommitamine. Ta kuidagi istutas mulle pähe mõtte, et meil saab temaga suhe olema.

Sa võid saada temalt kingitusi,lilli, terve hulga lubadusi ja tõotusi ning ta külvab sind üle oma tähelepanu ja effektsete žestidega.  Võid saada, aga ei pruugi, sest mõni neist võib olla ka rahatu-võlgades, sind materiaalselt ära kasutav. Mõte see, et lubadused on suured. Et mitte öelda, grandioossed.

Sulle maalitakse pilt toredast ühisest tulevikust. Sellise käitumise eesmärk on tekitada teie vahel side. Ja saada sinu üle kontroll.

Tegemist on  seega  “armupommitamise faasiga” – selle aja jooksul üritab ta sind oma võrku püüda ja tekitada sinus veendumuse, et temaga kohtumine on sinu elu suurim vedamine. Ta on parim, mis sinuga juhtus. Ja komplimenteerib sind, et sa oled parim, mis tema elus juhtus. Ta teeb kõikvõimaliku, et saada sind konksu otsa. Temast sõltuvaks.

Pea meeles ärimaailmas tuntud ütlust “Kui see on liialt hea, et olla tõsi, siis see tõenäoliselt ongi (liiga hea, et olla tõsi)!” Ja kuula ka oma sisetunnet, alateadvust.

Esimene kohtumine/kontakt

Esmakohtumisel jätab ta tavaliselt sulle hurmava, šarmantse, viisaka ja sõbraliku mulje. Ta näib tundvat sinu vastu siirast huvi, ta pommitab sind komplimentidega ja räägib, kui eriline ja ainulaadne sa oled. Ta võib rääkida sulle joviaalselt,  kui perfektne ja teistsugune sa oled – kuni ühel päeval sa seda enam pole!

Ta julgustab sind end avama ja rääkima, rääkima, rääkima. Ta tundub nii hea kuulaja ja sulle jääb mulje, et tõesti, ta tunneb sinu vastu siirast huvi.

Ta pommitab sind sõnumitega, näiteks suhtleb 24/7 sotsiaalmeedia vahendusel, tahab sinuga kohtuda nii tihti kui võimalik ja käitub vägagi klammerdunult.

Selle laia naeratuse taga aga on peidus osav manipulaator, kes püüab sind kiirelt tundma õppida ja kõik mida talle räägid, kasutab ta tulevikus sinu vastu ära. Tegelikult on ta tundekülm, isekas, egotsentriline ja empaatiavõimetu. Ta üritab sind määratleda, kuhu kuulud tema mängus. Ja mis ressurssi temale pakud.

Manipuleerimine ja patoloogiline valetamine on nartsissistile omased. Manipuleerimise abil üritab ta sinu mõtlemist/käitumist kujundada vastavalt oma vajadustele, et saaksid pakkuda talle ressurssi/supplied, seda mida ta vajab. Ta võib sind shit-testida juba suhte alguses, et sinu nõrki kohti tundma õppida, et uurida, kuidas sa reageerid ja käitud, kui enesekindel sa oled, kui empaatiline ja vastuvõtlik.

Ta võib esitada sulle mingeid tingimusi, kui sa keeldud, siis ta solvub nagu väike laps. Ta võib tekitada sinus süütunnet, rääkides, et oled ta ripakile jätnud, ei hooli temast, ta tunneb end tõrjutuna, igatseb jne. Ta võib armukadetseda tühja koha pealt.

Ta võib rääkida sulle südantlõhestavaid lugusid oma minevikusuhetest, kus eks oli/on hull, ei mõistnud teda, pettis, valetas, kasutas ära – mida iganes, et tekitada kaastunne ja tuua esile su empaatiline pool. Ja tekitada tunne, et talle on liiga tehtud, kuid tegelikult on ta ideaalne, tore partnerikandidaat. Võtteid valimata paneb ta sind sellesse uskuma.

Ka seks on alguses täiuslik, aga hiljem see muutub, sest nad kasutavad seksi kui relva – ka sellest saab üks manipuleerimise vahend. Väga tihti eelistavad nad pornot ja mastrubeerimist tavaseksile. Ja ta hakkab sind läbi seksi ja intiimsuse kontrollima. Ta kas nõuab sinult seda või siis jätab su ilma, et õõnestada sinu enesekindlust.

Sel hetkel, kui ta on sind kätte saanud, näiteks abiellunud, kokku kolinud, muutub kõik. Ja see armupommitamise faas ei tule enam kunagi tagasi, ükskõik kui palju üritad. Peagi nartsissist armupommitab juba uut potentsiaalset ohvrit.

Sa võid olla sellest kohese armumise, kohese vastastikuse sidumise ja kohese ühiste tulevikuplaanide tegemise näitemängust niivõrd rabatud, et sa unustad ära kõige olulisema – nimelt selle, et miski ei klapi! Normaalsetel, vaimselt tervetel inimestel kulub suhte loomiseks hulk aega, kuna kaalul on niivõrd palju. Et saavutada kvaliteeti. Eluterved inimesed soovivad enne siduvate lubaduste andmist saada rohkelt informatsiooni – neile ei piisa paarist-kolmest nädalast. Või tundidest, päevadest.

Suhte kiire algusfaas on alati märk pinnapealsetest emotsioonidest. Ära unusta, et sa oled tema jaoks vaid üks supply/ressurss. Ta tahab sinult midagi ja märgates, et pakud talle seda, on ta väga klammerdunud vajadusel.

nartsissism.ee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga